Po bojovném výkonu vezeme z Horního Žukova 3 body

V sobotu 8.10.2016 jsme hráli utkání 10.kola na hřišti Horního Žukova.
Trenér Petr Kuzník se musel obejít bez několika hráčů, ale sestava, která nastoupila, zápas zvládla.
Hned na začátku utkání musel brankář Vojtěch Křístek zlikvidovat dvě šance domácích. V 9.minutě hráč Baníku Tomáš Hrčkulák, po pěkné kličce uprostřed hřiště, vyslal střelu, která však skončila těsně vedle. Tentýž hráč v 17.minutě po zmatku v šestnátce přestřelil domácí bránu. Ve 23.minutě poslal Kamil Antal centr za obranu a Pavel Hanzel v samostatném nájezdu na gólmana neminul. Stav se změnil na 0:1.
Ve 24.minutě Tomáš Hrčkulák centroval na Radovana Gorniaka, ale ten hlavou minul. Ve 25.minutě celek domácích zahrával rohový kop, centrovaný míč se odrazil na šestnáctku k domácímu hráči Benkovi a ten střelou k pravé tyči srovnal stav na 1:1.
Ve 35.minutě Pavel Hanzel centroval na Petra Bambucha, který byl sám před bránou, ale míč minul a následně fauloval domácího gólmana. Ve 38.minutě běžel domácí hráč sám na Vojtěcha Křístka, ten ho sice vynikajícím zákrokem vychytal, ale odražený míč se dostal ke druhému domácímu hráči Kavickému a tento sám se před bránou nemýlil a tím změnil stav na 2:1. Ve 45.minutě se Kamil Antal dostal k míči a centrem do vápna našel Tomáše Hrčkuláka a ten srovnal stav na 2:2.

Hned v úvodu druhého poločasu se dostal do šance Tomáš Hrčkulák. Střelou, kterou mířil do pravého horního rohu, se snažil překvapit domácího gólmana. Ten předvedl pěkný zákrok a Tomáše Hrčkuláka vychytal. Ve 49.minutě Radovan Gorniak střílel na zadní tyč. Jeho střelu však domácí gólman zlikvidoval.
V 58.minutě vychytal Vojtěch Křístek samostatný nájezd domácích a poté okamžitou rozehrávkou založil protiútok, který Radovan Gorniak zakončil krásným gólem a vrátil Baníku vedení 2:3. V 60.minutě se opět předvedl brankář Vojtěch Křístek a zlikvidoval další šanci domácích. V 61. minutě domácí srovnali skóre na 3:3.
V 76.minutě musel kvůli zranění odstoupit hráč Baníku Rostislav Hogh a místo něj vběhl na hřistě náš jediný náhradník Martin Boček.
V 78.minutě jsme se díky Radovana Gorniaka dostali do vedení 3:4.
V 86.minutě předvedl další skvělý zákrok Vojtěch Křístek, když z pěti metrů vychytal hlavičkujícího soupeře.
Zápas skončil výhrou Baníku 3:4 a po bojovném výkonu vezeme z Horního Žukova 3 body.

TJ Slovan Horní Žukov - Baník OKD Doubrava 3:4 (2:2)

BRANKY:
60., 78. Gorniak, 23. Hanzel, 45. Hrčkulák
ŽLUTÉ KARTY:
56. Giertli, 68. Hogh, 79. Gorniak, 88. Boček

SESTAVA:
Křístek, Fober, Kučera (C), Giertli, Bambuch, Široký, Antal, Hrčkulák, Hogh, Gorniak, Hanzel, střídající Boček,
ternér: Petr Kuzník, asistent: Jiří Kuzník, vedoucí družstva: Milan Kuzník.

ROZHODČÍ:
Slabý Kamil, Vejtruba Bedřich, Bureš Stanislav

V dalším kole přivítáme v sobotu 15.10. v 15 hodin na domácí půdě v Doubravě SK Slavoj Petřvald.