Zázraky se dějí aneb skvělý vstup do nové sezóny

Dnes zahájilo naše družstvo mužů prvním utkáním podzimní část nového fotbalového ročníku 2014/2015. Naši muži hráli venku v Orlové. Los určil mužům těžkého soupeře a favorita okresního přeboru, muže Slavia Orlová B. Zvlášť, když se utkání hrálo na umělé trávě, na kterou v letním období nejsou naši hráči, oproti domácím, zvyklí a navíc v družstvu domácích nastoupilo 5 hráčů, kteří trénují s třetiligovým „A“ týmem.
Po zahájení utkání v prvních minutách se soupeři oťukávali. Naši hráči se v 7.minutě dostali Pavlem Entnerem do první slibné šance, avšak bezvýsledně. Pak přišla velmi zlá dvacetiminutovka, kdy domácí při velkém tlaku postupně po hrubých chybách naší obrany vedli 3:0!!!
Domácí béčko Orlové zcela ovládlo hru a situaci. Stav na hřišti vypadal pro naše hráče na vhození „ručníku do ringu“. Avšak zázraky se dějí!
Muži Doubravy po obdržení třetí branky začali hrát pozorně a zodpovědně. Vymanili se z defenzívy. Obrat v utkání začal již ve 43.minutě, kdy Pavel Entner, po krásném vysunutí Liborem Olahem snížil na 1:3.
Do druhého poločasu nastoupila obě družstva jako vyměněná. Doubravští začali hrát zezadu a ještě více zodpovědněji a zanedlouho, ve 48.minutě, po hezké kombinaci po levé straně a přihrávce Libora Olaha, snížil Toncek Chumchal na 2:3.
Domácí po poločase přestali hrát a ještě se nestačili vzpamatovat z druhého gólu a za dvě minuty Jirka Kuzník opět po přihrávce Libora Oláha, lehce proběhl obranou a vyrovnal na 3:3.
Hráči domácího týmu zcela odpadli a v 70.minutě si Jirka Kuzník po samostatné akci položil gólmana domácích a otočil skore na 3:4.
Béčko Slavie se snažilo vymanit z doubravského tlaku a snažilo se výsledek změnit. Deset minut před koncem utkání, opět po přihrávce Libora Olaha, upravil Ondra Niemiec konečný stav utkání na 3:5 pro muže Doubravy.
Utkání přihlíželo 85 spokojených diváků, kteří viděli hezký fotbal a hlavně hodně branek, spokojenější byli nakonec určitě diváci, kteří přijeli podpořit kluky z Doubravy.
Je škoda, že naši hráči v prvních 25-ti minutách odevzdali domácím hru a zbytečně benevolencí a hrubými chybami dovolili domácím získat náskok.
Tradičně naši muži dostávali v utkáních jara 2014 hodně branek. Dnes tomu tak bylo opět. Naštěstí si hráči za stavu 0:3 v náš neprospěch uvědomili, že po snížení těsně před poločasem, se dá utkání zvrátit. Velice dobře, hlavně ve druhém poločase, zahrálo mužstvo hlavně  v obranné činnosti. V záloze vynikl svými skvělými přihrávkami Libor Oláh.

FK Slavia Orlová-Lutyně B - Baník OKD Doubrava 3:5 (3:1)

BRANKY:
Lobodinský, Papuga, Zavacký - Kuznik j. 2, Entner, Chumchal, Niemiec

SESTAVA BANÍKU OKD DOUBRAVA:
Boček --  Lincer, Kučera, Široký -- Bambuch, Hanzel, J.Kuzník, Olah, Hogh -- Chumchal, Entner
Střídali: Nemček, Fober, Volný, Niemiec
Trenér: Petr Kuzník
Vedoucí družstva: Klára Ponížilová
Kustod: Milan Kuzník

V dalším kole přivítáme 16.8. v 17hodin na domácí půdě v Doubravě dalšího favorita soutěže muže TJ Petřvald.