Baník bilancuje

V průběhu prvního listopadového víkendu ukončila družstva fotbalistů Baníku OKD Doubrava podzimní sezonu.

Družstvo starších žáků je zatím na 8.místě z 12 účastníků okresního přeboru se ziskem 10 bodů. Vzhledem k faktu, že se soutěže pravidelně zúčastňují i chlapci ve věku 8-12 let jsou dosavadní výsledky uspokojivé. Trenér Ladislav Stachowicz a jeho asistent Martin Czyž dávají příležitost i hráčům, kteří věkově patří do kategorie mladších žáků.

Dorostenci Baníku se konečně dočkali prvních bodů a odpoutali se z posledního místa v soutěži okresního přeboru. Tým byl postupně doplňován novými hráči a v současné době má už 20 členů. Věříme, že pod vedením nové trenérské dvojice Peter Turaz a Radek Pastor můžeme hrát v soutěži důstojnější roli, než dosud.

Družstvo mužů, které po jarní sezoně postoupilo do 1.B třídy krajské soutěže, je zatím na 11.místě ze 14 účastníků a přestože v televizním utkání proti Řepištím předvedlo kvalitní výkon a vyhrálo 3:0, nejsou hráči s dosavadními výsledky jistě spokojeni.
Celou podzimní sezonu jsme řešili post trenéra a pro jarní část jsme získali pana Josefa Čermáka, který bude mužstvo řídit i v zimní přípravě. Jsme přesvědčeni, že pod novým vedením se dostaví i lepší výsledky.

Zvláštní poděkování zde patří bývalému trenérovi panu Petru Kuzníkovi, který po 4-leté trenérské práci přivedl mužstvo do vyšší soutěže. Pod jeho vedením jsme nikdy neskončili v soutěžích okresního přeboru hůře jak na 3.místě!

Letošní rok byl na Baníku důležitý i z hlediska nových aktivit i investic. Podařila se nám výměna dosavadních laviček u budovy a staré jsme nahradili 40 novými sedačkami.
Pro nezbytnost pořizování video záznamů z utkání mužů byla vybudována na straně od hřbitova videotribuna.
Pod zastřešenou terasou hlavní budovy byly instalovány nové stoly a lavice, které slouží všem návštěvníkům a hlavně skalním příznivcům.
Zásadní akcí letošního roku byla rekonstrukce bývalých šaten za finančního přispění Nadace OKD.
Práce byly zahájeny v dubnu a ukončeny k 30.10.2017. Výsledkem jsou dvě nové šatny pro mládežnická družstva a sklady sportovních potřeb a paliva. Pod vedením předsedy spolku, pana Jaroslava Franka, bylo na rekonstrukci odpracováno 887 brigádnických hodin. Poděkování patří všem, kteří se na této akci podíleli a přispěli tak ke zlepšení sociálního zázemí klubu.
Mimo zajišťování soutěží a běžné údržby hřiště bylo odpracováno dalších 698 brigádnických hodin na ostatních aktivitách.
Ke konci letošního roku má Baník 178 členů ve Fotbalové asociaci České republiky a jednoduchým přepočtem vychází na 1 člena necelých 9 brigádnických hodin v průměru za rok. Otázkou zůstává rovnoměrnost jeho rozložení na 1 člena. Členové výkonného výboru totiž odpracovali celkem 1126 hodin a to je průměr 112,6 hodin na 1 člena VV. Doufáme, že toto zjednodušené porovnání přiměje ostatní členy k vyšší aktivitě.

V pátek 2.února 2018 svolává Baník OKD Doubrava výroční schůzi Valné hromady, která se koná v malém sále místního Národního domu od 16 hodin, na kterou zve členy našeho spolku.

V sobotu 24.února 2018 pořádáme tradiční Banické šibřinky. Předprodej vstupenek bude zahájen od 9.ledna a poté každé úterý v klubovně na hřišti až do naplnění kapacity sálu Národního domu.

Závěrem patří poděkování všem fanouškům a příznivcům našeho spolku za podporu v roce 2017 s přáním hodně štěstí a zdraví v roce 2018.

                                                                                               Výkonný výbor Baníku OKD Doubrava

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvacet čtyři:OKD, a.s.obec DoubravaNábytek Falco Trade s.r.o.Autodoprava Martin KolekMinisterstvo školství, mládeže a tělovýchovyNadace OKDBar Profin, Orlová
Webhosting Savana.cz s.r.o.