Baník Doubrava bilancuje

Letošní podivný rok podstatně ovlivnil i dění v našem klubu a v souvislosti s vládními opatřeními utlumil i fotbalové soutěže okresního přeboru. Tyto byly zrušeny ke dni 14.10. a odehrána byla jen polovina plánovaných zápasů.

Žákovské družstvo odehrálo 7 utkání a umístilo se na 9.místě z 12 účastníků.
Dorostenci si vedli podstatně lépe a jsou zatím na 2.místě se 14 body ze sedmi zápasů.
Muži Baníku figurují v neúplné tabulce na 4.místě s 15 body z osmi utkání.

V případě příznivé situace budou zrušená utkání odehrána v prodloužené jarní části sezony 2020/2021.

Protože tráva roste i v době pandemie, nemohli jsme přerušit celoroční údržbu travnatých ploch, o které se zodpovědně stará člen našeho klubu Honza Chytal.

Z plánovaných akcí se podařilo realizovat Banické šibřinky a dva nohejbalové turnaje. Ostatní akce bylo nutno zrušit, včetně Letního turnaje v kopané.

V rámci možností jsme dokončili projekt "Zavlažování hřiště dešťovou vodou" a konečné zasítování antukového hřiště. Tyto akce byly finančně podpořeny Nadací OKD a krajskou dotací "Podpora sportu v Moravskoslezském kraji".

Ostatní činnost členů klubu byla směřována hlavně na údržbu provozních budov, úpravy zeleně a dřevin v areálu a permanentní úklid odpadků, které nám zanechávají nezvaní hosté, pořádající večerní "dýchánky" spolu s poškozováním majetku v areálu hřiště. Tito jedinci takto zneužívají skutečnosti, že hřiště je volně přístupné a to i z důvodu, že oplocení bylo jimi v minulých letech postupně rozkradeno!

Provozní náklady byly zabezpečovány z dotace Ministerstva školství mládeže a tělovýchovy z projektu "Můj klub 2020" a dotace obce Doubrava.

Dne 26.září náš dlouholetý člen Jaroslav Oravský, spolu s přáteli oslavil na Baníku životní jubileum 80let. Přejeme mu dodatečně hodně zdraví a životního optimizmu do dalších let a jsme přesvědčeni, že ještě dlouho zůstane naším nejlepším fanouškem.

Věříme, že příští rok se situace v oblasti zdravotnictví podstatně zlepší a fotbalové soutěže se na jaře roku 2021 rozjedou naplno a my můžeme s radostí přivítat fanoušky a příznivce nejen u příležitosti soutěžních utkání.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvacet čtyři:OKD, a.s.obec DoubravaNábytek Falco Trade s.r.o.Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovyNadace OKDMoravskoslezský krajČeská unie sportuNárodní sportovní agentura
Webhosting Savana.cz s.r.o.