Fotbal v Doubravě bez omezení

Podzimní část sezony ročníku 2021/2022 byla zahájena 14.srpna domácími zápasy mužů a dorostenců. Žáci odstartovali svou soutěž 28.srpna.

Během letních prázdnin jsme byli nuceni konsolidovat stavy hráčů ve všech týmech, zvláště pak v družstvu mužů po odchodu šesti klíčových hráčů. Mužstvo bylo doplněno mladými hráči, kteří věkově přešli z dorostenecké kategorie. Tento fakt se nepochybně projevil i na výsledcích v začátku sezony, ale v současné době je už patrné, že tým mužů se postupně sehrává a to se projevilo i na zlepšených výsledcích.

Družstvu dorostenců bylo doplněno našimi odchovanci z týmu žáků a náborem mládeže především z Karviné. Výkonný výbor schválil pro tým řadu motivujících opatření a výsledky byly znát ihned v počátku sezony. V současné době jsme na špičce okresního přeboru a pod vedením trenérky Terezy Volné usiluje tým dorostenců o postup do vyšší soutěže v kraji.

Trochu složitější je situace v našem družstvu žáků, kdy v soutěži okresního přeboru starších žáků nastupuje proti fyzicky i věkově silnějším týmům, což se projevuje i na výsledcích. Oceňujeme však nezlomné odhodlání benjamínků nadále sportovat a cítíme v tom i podporu jejich rodičů. V našem případě nestavíme na první místo výsledky, ale snahu o pravidelný sport a fotbal především.

Jsme rádi, že se natrvalo stal i amatérský nohejbal součástí sportování na Baníku. Dokázali to nohejbalisté nejen pravidelným pátečním tréninkem, ale také uspořádáním tří turnajů v rámci okresu. Stalo se již tradicí, že tyto turnaje jsou organizačně perfektně zvládnuté a těší se velké popularitě.

Ostatní akce, které organizuje výkonný výbor v areálu hřiště se nesou v duchu oprav a nutné údržby venkovních prostor i interiéru provozních budov. Na první pohled je to patrné i na novém kabátu střídaček, které musely doznat generální opravy opláštění. Tyto práce zajišťuje úzký okruh jedinců a je jen škoda, že někteří registrovaní členové Baníku využívají areálu pouze k občerstvení v parných dnech a nepřiloží ruce k dílu. Tam, kde je nedostatek pracovního potenciálu, je nutné jej nahradit technikou, což se projeví i ve zvýšených finančních nákladech.

Zajistit ekonomicky výše uvedené náklady se nám daří pomocí dotačních programů Národní sportovní agentury v kapitolách "Můj klub" a "Provoz a údržba 2021". Rovněž příspěvek Moravskoslezského kraje v projektu "Podpora sportu v MSK" nám umožnil financování sportovních potřeb našeho klubu. Obecní úřad v Doubravě dlouhodobě a pravidelně podporuje Baník nejen ekonomicky, ale rovněž společensky a poradensky. Je zcela patrné, že naše zastupitelstvo má eminentní zájem o zachování a zkvalitňování sportovních a občanských tradic v Doubravě.

Podzimní část soutěží okresního přeboru skončila 23.října domácími zápasy mužů a dorostenců a pokud nenastanou omezení proti epidemii, tak se budeme těšit na jarní část i s účastí našich fanoušků a příznivců.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvacet čtyři:OKD, a.s.obec DoubravaNábytek Falco Trade s.r.o.Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovyNadace OKDMoravskoslezský krajČeská unie sportuNárodní sportovní agentura
Webhosting Savana.cz s.r.o.